angielski online popularne skróty LOL, BTW

Co oznaczają popularne skróty i akronimy w języku angielskim?

Popularne skróty i akronimy w języku angielskim towarzyszą nam na co dzień w mediach społecznościowych, na forach internetowych i w wielu innych miejscach online. Często słyszymy je, ale nie wiemy dokładnie, co oznaczają. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótką listę najczęściej używanych skrótów i akronimów w języku angielskim i ich znaczenie.

Skrót LOL

Pierwszym skrótem, który warto poznać, jest LOL. Oznacza on “laugh out loud” i oznacza śmiech na cały głos. Jest często używany w rozmowach internetowych, by pokazać, że coś jest bardzo zabawne.

Skrót OMG i ASAP

Innym popularnym skrótem jest OMG, co oznacza “Oh my God”. Jest to wykrzyknienie zaskoczenia, zdziwienia lub podziwu. Kolejnym akronimem, który warto znać, jest ASAP, czyli “as soon as possible”. Oznacza to, że coś trzeba zrobić jak najszybciej.

Skrót BTW i BRB

Warto również zapamiętać skrót BTW, co oznacza “by the way”. Używany jest, gdy chcesz wprowadzić jakąś uwagę lub informację, która nie jest bezpośrednio związana z tematem rozmowy. Natomiast skrót BRB oznacza “be right back” i często stosowany jest, gdy ktoś musi na chwilę się oddalić, ale wkrótce wróci.

Skrót GUI i ICU

Oprócz tych podstawowych skrótów, warto znać również te związane z branżami lub dziedzinami. Na przykład w świecie IT często używa się skrótu GUI, czyli “Graphical User Interface”, co oznacza graficzny interfejs użytkownika. W medycynie popularnym akronimem jest ICU, co oznacza “Intensive Care Unit”, czyli oddział intensywnej terapii.

Aby nauczyć się angielskich skrótów i akronimów oraz zwiększyć swoją znajomość języka angielskiego, warto skorzystać z naszych kursów języka angielskiego dostępnych na naszej platformie online. Dzięki nim szybko i skutecznie nauczysz się języka angielskiego i będziesz mógł swobodnie porozumiewać się z ludźmi z całego świata.

Podziel się:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
nauka niemieckiego z Martyną

Martyna Gabrych-Orzechowska

Cześć, jestem Martyna i jestem założycielką szkoły językowej PYRA PROJECT oraz platformy e-learningowej PYRA E-learning, która umożliwia naukę języków online. Jestem absolwentką lingwistyki stosowanej i od wielu lat zajmuję się nauczaniem języka niemieckiego angielskiego.

Zapisz się do Newslettera

Bez spamu, tylko powiadomienia o naszych produktach

Popularne kursy

Sprawdź również

Powiązane posty

zwyczaje kulturowe w hiszpanii
nauka hiszpańskiego

Ciekawe zwyczaje kulturowe w Hiszpanii

Hiszpania jest krajem o bogatej kulturze i fascynujących tradycjach. Przeplatające się wpływy celtyckie, rzymskie, muzułmańskie i katolickie sprawiają, że hiszpańskie zwyczaje są niezwykle różnorodne i

Czytaj więcej »

Załóż bezpłatnie konto

Aby korzystać w pełni z możliwości platformy musisz założyć konto. Jeśli je masz to zaloguj się! :)

Co zyskujesz?