angielski online

Czasowniki regularne vs nieregularne: co to znaczy i dlaczego jest to ważne w nauce języka angielskiego?

Czasowniki to podstawowy element każdego języka, a ich znajomość jest niezbędna do skutecznego porozumiewania się w mowie i piśmie. Jednym z najważniejszych podziałów czasowników w języku angielskim są czasowniki regularne i nieregularne.


Czasowniki regularne to tylko jedna z grup czasowników, której formy czasu przeszłego są stosunkowo łatwe do zapamiętania. Należy jedynie dodać końcówkę “-ed” do formy podstawowej czasownika. Przykłady to “walk – walked”, “play – played”, “watch – watched”. Choć nie wszystkie czasowniki regularne kończą się na “-ed”, to jednak w większości przypadków tak jest.

Z drugiej strony, czasowniki nieregularne nie posiadają żadnej reguły, którą można zastosować, aby stworzyć ich formy przeszłe. Ich formy przeszłe są całkowicie różne od formy podstawowej czasownika, co utrudnia ich zapamiętanie. Przykłady to “go – went”, “eat – ate”, “see – saw”.

Aby nauczyć się tych trudniejszych czasowników nieregularnych, warto skorzystać z różnych metod nauki. Na naszej platformie e-learningowej oferujemy kursy języka angielskiego dla początkujących i zaawansowanych uczniów, które pomogą Ci opanować zarówno czasowniki regularne, jak i nieregularne.

Nasi doświadczeni nauczyciele języka angielskiego zapewnią Ci wsparcie i odpowiednią motywację do nauki, a kursy z seriami takimi jak “Przyjaciele” czy “Jak poznałem waszą matkę” sprawią, że nauka będzie jeszcze bardziej przyjemna i skuteczna.

Podsumowanie

Podsumowując, nauka czasowników regularnych i nieregularnych jest kluczowa w opanowaniu języka angielskiego. Dlatego warto skorzystać z kursów online, które pomogą Ci w nauce języka angielskiego w wygodny i efektywny sposób. Na naszej platformie e-learningowej oferujemy szeroki wybór kursów z języka angielskiego dla uczniów na różnych poziomach zaawansowania. Nasze kursy zostały stworzone przez doświadczonych nauczycieli, którzy pomogą Ci zrozumieć trudne zagadnienia i opanować język angielski w kontekstach życia codziennego i zawodowego. Dzięki naszym kursom, zdobędziesz pewność siebie w porozumiewaniu się po angielsku i osiągniesz swoje cele językowe.

Podziel się:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
nauka niemieckiego z Martyną

Martyna Gabrych-Orzechowska

Cześć, jestem Martyna i jestem założycielką szkoły językowej PYRA PROJECT oraz platformy e-learningowej PYRA E-learning, która umożliwia naukę języków online. Jestem absolwentką lingwistyki stosowanej i od wielu lat zajmuję się nauczaniem języka niemieckiego angielskiego.

Zapisz się do Newslettera

Bez spamu, tylko powiadomienia o naszych produktach

Popularne kursy

Sprawdź również

Powiązane posty

zwyczaje kulturowe w hiszpanii
nauka hiszpańskiego

Ciekawe zwyczaje kulturowe w Hiszpanii

Hiszpania jest krajem o bogatej kulturze i fascynujących tradycjach. Przeplatające się wpływy celtyckie, rzymskie, muzułmańskie i katolickie sprawiają, że hiszpańskie zwyczaje są niezwykle różnorodne i

Czytaj więcej »

Załóż bezpłatnie konto

Aby korzystać w pełni z możliwości platformy musisz założyć konto. Jeśli je masz to zaloguj się! :)

Co zyskujesz?